K2 Pro Artık Türkiye’de

K2 Pro Artık Türkiye’de

+ - 0

K2 Pro

Biraz geç duyurdum ama K2 markası artık Türkiye’de satışa başlamış durumda. Bir çok kişi yerli üretici sandığını düşündüğüm bu marka hakkında size biraz bilgi aktaracağım, K2 Pro sizler için biraz araştırdım.

K2 pro nedir?

1991 yılında oto kozmetik ve kimyasal üretimine başladı, 2006 yılında iso 9001 belgesinin K2 Pro, 2008 yılında iso 14001 belgesini almıştır. Avrupada Polonya üretim yapan K2 markası 90 ülkede aktif olarak temsilcisi bulunduğu gibi 200 milyon üzerinde ürün satışına sahip olmuştur. K2 markası ülkemide K2 pro ürünleri aktif olarak resmi satışı mevcuttur. Markanın Türkiye temsilcisi Sinan Kimyadır. Sinan kimya operasyon merkezi Antalyada bulunmaktadır. Marka’nın resmi satış mağazası www.detaydeposu.com dur.
k2

Marka hakkında düşüncem ve izlenimim

K2 pro markasını Türkiyede test yaptığım süreçte detail35 sayfasının yöneticisi Kutas bey den duymuştum lakin polonya hazırlığım ve araç değişikliği ile uğraştığım için pek marka hakkında test süreçim olmadı. Polonya’ya geldiğimde markayı ilk carrefour express mağazasında bir gençin elinde görünce ilgimi cekti ve markayı araştırmaya başkadım, Markanın Türkiye hesabına ulaştım Yönetimden Atalay bey aşırı ilgili bir şekilde benimle ilgilendi, Türkiyede diğer temsil ettiği markaları ilettiler bana uzun süreli bir sohbetin ardından onlara marka hakkında sorularımı illetim ve bana aşırı hızlı bir şekilde cevapları paylaştı. Bu hızı yüzünden ve marka hakkında duyduğu heyecanları beni cidden etkiledi enerjileri çok güzel geldi, Atalay beyin gerçekten detailing sektöründe bilgiside ciddi bir tecrübeye dayanıyor. Ürünlerini Türkiyede denemeden satışını yapmadığını dile getirdi Atalay Bey. Atalay Beyin mütevazı ve neşeli yaklaşımı için ona teşekkür ederim, marka hakkında yönelttiğim soruları sizlere aşağıda cevaplarıyla paylaştım. Soruları ben yöneltim cevapları ise Atalay beyindir.

K2 Global ve ülkemizdeki gücü nedir?

K2 ve K2 Pro markaları, Polonya’nın araç bakım ürünleri üzerine çok büyük bir AR-GE ve üretim merkezi olan markadır. Dünyada 90 ülkede satışı mevcut olan marka 1000 ve üzeri ürün çeşitliliğine sahip.

K2 en çok sevilen ve tutulan ürünü nedir?

K2’nin bir çok sevilen ürünü mevcut. Ancak Avrupa’da özellikle Almanya’da Roton Pro Demirtozu ve jant temizleyici jeli, Bela Pro aktif bileşenli Ph dengeli snow Foam ve kova şampuanı, Satina Pro UV korumalı ve Antistatik yüzey etkili iç aksam koruyucusu, Nuta Pro cam temizleyicisi, Vizio Pro cam su kaydırıcısı ve Gravon seramik kaplama ürünleri, Florida kokuları fiyat performans olarak en dikkat çeken ve sevilen ürünleri başında diyebiliriz.

k2 ülkemizde ki planları nedir?

Markayı olabildiğince tanıtarak hem amatör detay meraklılarına, hem de profesyonel uygulama merkezlerine kaliteli ürünleri mevcut kur ortamında ulaşılabilir fiyatlarla sunmak.

k2 nereden alabiliriz ? K2 bayileriniz kimlerdir?

Marka ve yapılanma ülkemizde yeni olduğu için bayilik süreci henüz başlamadı. Ancak şu an bir kısım ürünleri Trendyol üzerinden temin edilebilir. Diğer yandan www.detaydeposu.com sitemiz şu an yapım aşamasında. Önümüzdeki haftalar aktif hale gelecektir.
Trendyol Mağaza Linki: Mağazaya Gitmek İçin Dokununuz

K2 ürünleri satış öncesi aktif test ediliyor musunuz ?

Tabiki, ürünleri önce kendimiz temin ettik. Detaya gönül vermiş hem amatör hem de profesyonel uygulamacı arkadaşlarımızın deneme ve testleri sonucunda beğenilen ürünleri getirdik. Hatta şu an Profesyonel uygulamacı Detail35 Kutas arkadaşımız Gravon seramiği bizzat aktif olarak kendi aracında test ediyor. Şu ana kadar geçen 6 aylık sürede ürünü çok beğendiğini bizzat belirtti. Kendisinin profesyonel görüşleri bizim için önemli ve belirleyici.

K2 uygulama merkezleri var mı veya olucak mı?

Uygulama merkezlerimiz kendimize ait şekilde olmayacak, ancak ürünlerimizi kullanacak uygulama merkezleri olacak.

K2 ürün çeşitliliği nelerdir?

Daha önce belirttiğim gibi, K2 markasının binin üzerinde bir ürün çeşitliliği mevcut. Polonya’da büyük fabrika ve Ar-Ge merkezlerinde bu çeşitliliği her geçen gün daha da artırıyorlar.
Detay temizlik ürünleri, koruyucu ürünler, araç bakım ürünleri, montaj pastaları(seramik gres vs.), Aerosol ürünler(fren temizleyici,silikon çeşitleri,yalıtım ürünleri), araç kokuları gibi geniş bir ürün çeşitliliğine sahip.

Sinan Kimya başka hangi markaları temsil etmektedir?

K2 markası dışında İtalyan basınçlı pompa üreticisi Alta Foamer ve Almanya merkezli Carbotec CarbonFaser cam bezi firmasının temsilcileriyiz. İlerleyen süreçte yeni markalar da ekleneceğini umuyoruz.

Yukarda Atalay Beyin testleri beraber yürüttüğü detail.35 Kusat beyden bahsetmek isterim,
İnstagram da ilk test sayfalarından biridir daha önce başka uygulama merkezlerinde ustalık yaptığı gibi günümüzde İzmir Karşıyakada kendi uygulama merkezi bulunmaktadır, kendisi hala bazı ürünlerde testlerini devam ettirmektedir. Ona bir kaç soru sordum ve cevaplarını sizlerle paylaşıyorum.
k2 1

K2 markası hakkında ilk düşüncen ne oldu?

Yıllardir internette gördüğümüz izlediğimiz alışılmış markaların dışında tabi ki ilk kez duyduğumda ben de ön yargı ile yaklaşmıştım. Her ne kadar ürün denemeyi sevsem de ilk önce YouTube da izleyip gözlemlerim ancak K2pro’nun İngilizce neredeyse hiç videosu yoktu o yüzden is basa düştü diyerek turkiyeye giren bütün ürünleri edindim ve denedim.

K2 markasında hangi ürünleri test ettin?

K2 pro Sigma pro lastik parlatıcı
K2 pro Bela ph notr on yıkama köpüğü
K2 pro Apc strong genel temizleyici
K2 pro Satina pro ic aksam uv koruyucu
K2 pro Roton pro demirtozu sokucu
K2 pro Roton pro cherry demirtozu sokucu
K2 pro Lotar pro kumaş temizleyici
K2 pro Nuta pro cam temizleyici
K2 pro Nuta anti insect pro böcek temizleyici
K2 pro Purio pro ikisi bir arada plastik aksam temizleyici ve koruma
K2 pro Velor pro durulama gerektirmeyen kumaş temizleyici
k2 ürünleri

K2’nin en sevdiğin ürünler nedir?

Markanın en sevdiğim ürünleri olarak en başta Roton Cherry gelir, kiraz kokulu demirtozu temizleyici jel formunda, 1:1 sulandırma öneriliyor lakin yapmazsanız başlık atarken zorlanıyor, jel olduğu icin yüzeye tutunma daha fazla ve ürün cidden sıvı formdaki rakiplerine kıyasla geç kuruma yapıyor. Özellikle sıcak şehirlerde yaşayan uygulamacı ve amatör kullanıcı icin dikkat edilmesi gereken bir konu.
İkinci en sevdiğim ürünü ise Nuta pro cam temizleyici, beni tanıyanlar bilir ürünlerin kokusu benim icin önemlidir 😀 Nuta bez ayırtmaksizin iz konusunda başarılı herhangi iyi bir mikrofiber ile kullandığınız taktirde .ok memnun kalacaksınız yüzeyden silindiği taktirde çabuk uçuyor ve meyvemsi kokusu bence çok güzel camları içten sildiğiniz zaman koku biraz kalıyor.

K2’nin eşsiz diyebileceğin ürünler nedir?

Eşsiz çok iddialı bir söylem olacaktır ama bence kesinlikle amatör kullanıcılar icin geliştirilen Purio pro pek çok markanın 2in1 diye tabir edilen hem basit kirleri temizleyip hep koruma sağlayan, durulama gerektirmeyen interior quick detailer mutlaka bu tarz ürünler sevenler tarafından denenmeli diyebilirim

K2 de test ettiğin k2 seramiği hakkındaki şu an ki düşüncen nedir hangi emsal seramiklerle kıyaslama yapıyorsun ?

K2’nin seramik kaplama olarak 2 tip ürünü var üst segment olup yurtdışında sadece yetkili bayilerin uyguladığı K2pro Gravon’u kendi aracıma uygulamak istediğimi söyledim ve K2pro Türkiye yetkilileri beni kırmayarak bana bir şişe temin ettiler ürün 50ml halinde geldi sadece seramik veya kıt şeklinde temin edilebiliyormuş ben sadece seramik olarak aldım. Kıyaslama yapacak olursak bu güne kadar uyguladığım seramiklerden uygulama bakımından sadece Gtechnic ailesi ile benzerlik gösteriyor sürmesi ve silmesi biraz meşakkatli, neden sadece yetkiliye verdiklerinin en büyük örneği, hata kabul etmeyen bir ürün diyebiliriz kuruma sağlandığı zaman zimparasız geri dönüş neredeyse imkansız diyebilirim. Fabrikanın on gördüğü 5 yıla kadar dayanım kulağa biraz iddialı geliyor ama üründen açıkçası ümitliyim

Detail.35 in sizlere bilgilerinide aşağıda paylaşıyorum.
İnstagram Adresine Gitmek İçin Dokununuz.

Evet, arkadaşlar Detail.35 kutasın da cevapları bu şekilde oldu blog’u yazarken bende polonya’da ürünleri bir detailing shop’ta incelledim demir tozu benimde ilgimi cekti, polonyada detailing ve carcare ürünleri konusunda inanılmaz bir marka rekabeti mevcut. Markanın polonyada ki rakip markaları Good Stuff ve ADBL markası Good stuff(work stuff’un kimyasal grubu) ve ADBL konusunada istek olduğu taktirde değinebilirim.
Bu içerik Sponsorlu içerik değildir! sponsorluk içerikler için lütfen mail üzerinden veya intagram üzerinden benimle iletişime geçebilirisiniz.

İnstagram Adresim:
Realbtest
Mail:
info@realbblog.com

Yazar Hakkında

Yorum Yap