Fireball Seramikleri Nedir?

Fireball Seramikleri Nedir?

+ - 25

 

Merhaba

Merhaba arkadaşlar ilk blog yazım olarak Fireball seramiklerini hakkında size bilgi vermek istedim ve bir sonraki blog’ta sizlerle ilk ürün deneyimimi paylaşacağım umarım ilk blog yazımı beğenirsiniz.

Fireball Nedir?

 

fabrikaGüney Kore Cumhuriyeti’nin 2002 yılında kurulan fireball 3 milyon nüfuslu Busan şehrinde yoğun araştırma ve ar-ge ile 2019 yılında büyük bir fabrika olarak faliyetini devam ettiriyor, Fireball ürünleri başta seramik olmak üzere tatminkar seviyede ürün çeşitliliğine sahip olsa da ürünlerde önceliği kalite ve yenilikçi olmaya aşırı özen göstermektedir.

Ülkemizdeki Distribütörü izmir merkezli Bek Kimya tarafından 2020 yılından itibaren özenle yapılmaktadır. Bek Kimya Fireball markalarında önceliğini seramiklerin tanıtımına harcıyor gibi gözüküyor olsa da hobby kullanıcıları ve profesyonel bakım yapabilen kullanıcıları için çeşitli bakım ürünlerinin çeşitliliğini artırmaktadır.

Fireball Ürünleri nelerdir?

Fireball SeramikleriÖncelikle sizlere seramiklerinden bahsetmek isterim seramiklerini jant ve trim seramiği haricinde 2 ye ayırmayı doğru buluyorum ilk seramik sınıfımız semi-profesyonel ikinci sınıfımız ise tam profesyonel seramikleri olacak

Semi profesyonel seramikler adından anlaşılacağı üzere yarı profesyonel seramiklerdir bu demek olmuyorki ürün kaliteli değil aksine kaliteli olduğu gibi tam profesyonel ekipmana sahip olmayan ama seramik uygulayabilen ustaların kullanımına uygundur. Peki nedir bu semi-profesyonel fireball seramikleri bunlar 2 yıl dayanımı olan Aegis ile 3 yıl dayanımı olan Devil’s Blood seramikleridir, dikkatinizi çekmek isterim yıl verirken dayanım kelimesini kullandım bazı bayiler ve ürünleri uygulayan ustalarımız bu ürünlerde ömür ve garanti versede aslında çok büyük bir hataya neden olmaktadır seramiklerin ömürü olmaz dayanım süreleri olur bu süreler kullanıcının bakımı veya yıkama miktarıyla paralel olarak azalıp artabilir.
Profesyonel ürünleri ise sırasıyla Fireball Silla (5yıl dayanım) , Fireball Butterfly (7yıl dayanım), Fireball Graphane (9 yıl dayanım (fransa temsilcisine göre 5 yıl)) Fireball Dok Do ürünleri diyebiliriz. Bu ürünlere ek olarak Seramik bakım ve seramik booster’ı olarak kullanabileceğiniz Fireball Typhoon , Jant ve plastik seramiği olarak Talon mevcuttur.

 

Fireball Aegis nedir?

Fireball markası’nın en düşük dayanıma sahip seramik boya korumasıdır. Türkiye Temsilcisi Bekkimya tarafından Si02 değeri 60% olarak verilmektedir lakin Amerika ve tailand daki temsilcilerine göre ürün %76 Si02 + %2,5 titanyum içeriği bulunmaktadır, buda demek oluyor ki ürün ülkelere göre büyük ihtiamalle değişikliği mevcuttur. Fireball kore wep sitesinde ise Yüksek parlaklık, kimyasal dayanımı olduğu yazmaktadır. Fireball Aegis 50 ve 100 ml ürünleri ülkemizde satışı mevcut olduğu gibi kutu içerikleride dolu dolu diyebiliriz 50 ml üründen 3 adet uygulama stickerı 2 adet uygulama takozu ve yeteri miktarda uygulama bezi cıkıyor bu durum 100 ml üründe 2 adet takoz hariç 2 katı içerikleri artıyor keşke takoz miktarıda artsaydı, bir çok usta ile konuşmamdan ürünün kendini yenileme olayı başlarda gözle görülür olsada ilerleyen süreçte azaldığını söylemektedirler. Birazdan bu blog’un devamında bahsedeceğim Seramik booster ve bakım ürünü olan Fireball Typhoon ile uygulandığı zaman etkisinin artığı firma tarafından söylenmektedir. PPF ve kaplamalar uygulanabilir bir üründür.

Fireball Aegis

Fireball Devil’s Blood nedir?

Fireball Devil’s Blood Türkçe adı Şeytan Kanı olarak çevrilmektedir. Aegis e göre 1 yıl daha fazla dayanım göstersede su itişi parlaklık ve kendini yenileme hızı çok çok daha iyi diyebilirim, Fireball Devil’s Blood Türkiye temsilcisi tarafından %70 oranında si02 değeri verilmiş olsada Amerika ve Tailand temsilcileri ise %81 si02 %2,5 titenyum oranında bir karışım söz konusudur. Fireball Devil’s Blood 50 ve 100 ml olmak üzere 2 çeşit ile satılmaktadır kutu içerikleri Fireball Aegis ile aynı sadece seramikler değişmekte. PPF ve kaplama ile uyumu mevcut. Fireball Typhoon ile kullanılırsa etkisini daha fazla artığını kesinlikle söyleyebilirim.
Fireball Devil's blood

Fireball Silla Nedir?

Benim fireball da küçük fireball Dok do diye nitelendirdiğim performansını ve su iticiliğini ciddi anlamda beğendiğim seramiklerden biri,  Fireball Silla 5 yıl dayanımı ve Fireball butterfly dan bir kaç özelliğin iyi olması dışında bol yağışlı bölgeler için kullanıma uygundur hatta yurtdışında marinaya kullanan uygulama merkezlerinde mevcuttur. Fireball Silla Türkiye temsilcisi bekkimya %80 si02 değeri verirken Amerika ve Tailand temsilcileri %88 si02  + %2,5 titenyum verisi mevcuttur.Yüksek su itişi ve parlaklığı bir arada istiyorsanız Fireball markasında tercih edebileceğiniz bir seramik diyebilirim kendini yenileme oranı tatminkar desem yalan olur fazlası bile var. Ülkemizde hatta dünyada sadece 50 ml satışı var kutu içeriği 50 ml tüm fireball dakiler gibi, kürleşme oranı bir tık fazla. İnfrared sistem olmadan uygulamanız mümkün lakin lekelenme riski fazla bu yüzden kesinlikle infrared sisteminiz varsa kullanmanızı öneririm kürleşme süresine çok fazla katkısı da var, Fireball Typhoon kullanımına uygun, PPF ve Kaplama uygun değildir.
fireball silla

Fireball Butterfly nedir?

Fireball Butterfly 7 yıl dayanım olan Türkiye temsilcisi tarafından %85 si02 değeri verilmiş olsada Amerika ve Tailand bayisi %90 Si02 oranı %2 titenyum oranı veriyor, İnstagram üzerinden takip eden takipcilerim 1 yıl önce Alazcardetialing (rahmi abi ile) mercedes benz w205 siyah eski aracıma butterfly uyguladığımızı bilirler onunda çok yakında özel blog yazısı gelecek, Butterfly silladan daha düşük özellikleri olsa da aslında 7 yıl dayanım ve aşırı kirlenmeye maruz kalan araçlar için özel bir formülasyona sahip, buda demek oluyorki kamyon, tır ve arazi araçları için en ideal seramik olduğu anlamına geliyor, ülkemizde 50 ve 100 ml olmak üzere iki ambalajda satılırken kutu içerikleri diğer seramikleriyle aynı. Fireball Butter fly ppf ve kaplamalarla uyumlu değil buda firebakk  devil’s blood seramiğine göre dezavantaj yaratıyor. Fireball Butterfly uygularken altını ciziyorum kesinlikle İnfrared işlemi yapmanızı öneririm ürün kürleşme süresi yavaş olduğu gibi en kücük hatayı bile affetmiyor. Fireball Typhoon ile mükemmel bir ürün diyebilirim.

fireball butterfly

Fireball Butterfly Graphane Nedir?

Fireball Butterfly Graphane fireball markası’nın en son çıkardığı seramiktir, İnternete çok fazla bilgi olmadığı gibi ilk uygulamalar ülkemizde mart 2022 gibi uygulanmaya başladı uygulayan ustalar ile sohbetimde kolay silinmesi ve kürleşmesinin hızlı olduğunu dile getirdiler, diğer fireball seramiklerinden ambalaj olarak farklı olan Fireball butterfly graphane ilk fireball seramikleri gibi şefaf ambalajda çıkıyor ürün kutusu 50 ml fireball seramiklerinde cıkan içerikle aynı olsada ürünlerin konulduğu kutu siyah bir kutu. Fireball graphane içerik değerleri Türkiye temsilcisi tarafından bilgisi net olarak websitesinde belirtilmemiş olsada Tailant ve fransa sayfasında bilgiler aynen şu şekilde, Türkiye temsilcisi 9 yıl dayanım, Fransa temsilcisi 5 yıl dayanım, Tailand temsilcisi ise 9 yıl dayanımı olduğunu söylemekte. Graphane içeren seramiklerin 2021 yılından sonra artan popileritesi ile kullanım miktarı attı daha doğrudu daha graphane özellikli bir fireball seramik deneme imkanım olmadı.
fireball graphane

Fireball Dok Do Nedir?

Fireball Dok Do tam profesyonel bir seramik Polonya’ya gelmeden önce başka birinin arabasına uygulama imkanım oldu kendi arabama ise Türkiye olmadığımdan dostum Erkan Eryiğit uyguladı, fiyatıyla göz korkutan 2 aşamalı olan bu seramik kesinlikle İnfrared ile uygulanmalı hem sertleşme hem de daha iyi bir performans göstermesine etkisi var. Fireball dok do Türkiye temsilcisi Base için %95 si02 %3 titanyum Top için %75 sio2 %3 titanyum değeri veriyor, Tayland temsilcisi %92 si02 oranı %2 titanyum olduğunu söylüyor. Fireball dok do 50 ve 100 ml ambalajı mevcut  kutu içerikli diğer fireball seramikleriyle aynı, Fireball dok do uygulamadan önce kesinlikle Fireball reborn uygulamanızı öneririm sebebi sadece yüzey temizliği değil yüzeyi dok do ya hatta tüm diğer markaların seramiklerine istenilecek düzeyde getiriyor. Fireball dok do üstüne typhoon uygulanabilir. Çok yakında Fireball Dok do nun blog yazısında sizlerle olacak.

fireball dok do

 

Fireball seramikleri kısaca sizlere özetledim tabi ki zamanla bu blog sayfasında ürünlerin detaylı bir değerlendirmesini yapacağım umarım blog yazımı beğenmişsiniz işinize yarayacak bilgileri koymaya çabaladım.
Arabanıza gösterdiğiniz ilgiyi ailenize ve sağlığınıza göstermeyi unutmayın sağlıcakla kalın.

Bu içerik Sponsorlu içerik değildir! sponsorluk içerikler için lütfen mail üzerinden veya intagram üzerinden benimle iletişime geçebilirisiniz.

İnstagram Adresim:
Realbtest
Mail:
info@realbblog.com

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (25)

Popüler Yorumlar
 1. 1 sene önce

  Merhabalar Uzun ve Kafa Karıştıran Cümleler Yerine İçimizden Birisi Gibi Yani Bir Uygulama Ustası Gibi Yazıya Dökmeniz Çok İyi Olmuş Fireball Seramiklerini Artıysa Eksisiyle Çok Güzel Bir Şekilde Anlatmışsınız Bence de Ürünleri Güzel Fakat Usta Ellerde Olunca Güzel 🙂 Umarım Artık Bu Markayı Saçma Sapan Kampanyalar ve ustacıklar Elinde Görmeyiz Çünkü Ürünleri Piyasada ki Çoğu Seramiklerden Güzel Sayfanız Çok Güzel Olmuş Emek Kokuyor Buram Buram Emeği Geçen Herkeze Teşekkürler Selamlar 👋

 2. RealBTest ilk çıktığından beri hem kendi aracım hemde İşletmem icin ürün incelemelerini takip ederim. Bu tarz bir blog Türkiye detay sektörü icin gec kalınmış bir oluşumdu Oğulcan’in başlatmış olması beni çok mutlu etti…

  Fireball ürünlerine gelecek olursak bu güne kadar belki 200-250 ml e yakın devilsblood kullandım semi-pro yorumuna katılacağım cunku kesinlikle hata kabul eden hatta toleransı yüksek bir ürün diyebilirim, ürünün boncuk acıları ve parlaklığı müşterilerimi ve beni tatmin etmiş bulunuyor. Gururla söylemeliyim ki Fireball butterfly Graphene uygulamasını Türkiye’de yapan ilk kişi benim 17 Ocak 2022’de 0km bir Bmw 1 serisine uygulamıştım, aynen yazıda belirtildiği gibi kolay uygulama kolay silme yüksek parlaklik vardı 🙂

  Arac sahibi ile değerlendirmemiz sonucu kendisinin de memnun olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim

Yapılan Yorumlar
 1. 1 sene önce

  Merhabalar Uzun ve Kafa Karıştıran Cümleler Yerine İçimizden Birisi Gibi Yani Bir Uygulama Ustası Gibi Yazıya Dökmeniz Çok İyi Olmuş Fireball Seramiklerini Artıysa Eksisiyle Çok Güzel Bir Şekilde Anlatmışsınız Bence de Ürünleri Güzel Fakat Usta Ellerde Olunca Güzel 🙂 Umarım Artık Bu Markayı Saçma Sapan Kampanyalar ve ustacıklar Elinde Görmeyiz Çünkü Ürünleri Piyasada ki Çoğu Seramiklerden Güzel Sayfanız Çok Güzel Olmuş Emek Kokuyor Buram Buram Emeği Geçen Herkeze Teşekkürler Selamlar 👋

  • Değerli yorumun için teşekkür ederim, iyisi ile kötüsüyle yorumlar benim bu blog sayfasını geliştirmemde etkili olucak.

 2. Fireball Seramiklerini Türkçe Kaynak Olarak Çok Faydalı bir İçerik Olmuş Teşekkür Ederim

 3. anlatım şahane olmuş.. türkiyede tek detailing blogu diyebilirim.

 4. 1 sene önce

  güzel bi anlatım olmuş ürün gerçekten çok iyi kendimde kullanıyorumve her bütçeye hitap eden bir marka ve okudukça ne kadar emek verdiğini görüyorum başarılarının devamını dilerim.

 5. Ürün seçemiyordum hangisini yaptırsam diye, karar verdim. Teşekkür ederim bilgiler için.

 6. 1 sene önce

  Cok güzel yazmişsınız emeğinize sağlık gerçekten türkiyenin en kapsamlı detailing bilgileri içeren blog aynı zamanda araştırmalarınızın bilgi birikimlerinizi cilakutusu ailesi olarak bizlere teorik ve yenilikçi bilgiler ile desteklerinizi hiçbir zaman esirgemediğiniz için teşşekürederim…🙏

 7. RealBTest ilk çıktığından beri hem kendi aracım hemde İşletmem icin ürün incelemelerini takip ederim. Bu tarz bir blog Türkiye detay sektörü icin gec kalınmış bir oluşumdu Oğulcan’in başlatmış olması beni çok mutlu etti…

  Fireball ürünlerine gelecek olursak bu güne kadar belki 200-250 ml e yakın devilsblood kullandım semi-pro yorumuna katılacağım cunku kesinlikle hata kabul eden hatta toleransı yüksek bir ürün diyebilirim, ürünün boncuk acıları ve parlaklığı müşterilerimi ve beni tatmin etmiş bulunuyor. Gururla söylemeliyim ki Fireball butterfly Graphene uygulamasını Türkiye’de yapan ilk kişi benim 17 Ocak 2022’de 0km bir Bmw 1 serisine uygulamıştım, aynen yazıda belirtildiği gibi kolay uygulama kolay silme yüksek parlaklik vardı 🙂

  Arac sahibi ile değerlendirmemiz sonucu kendisinin de memnun olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim

  • Kusat bey, değerli yorumunuz ve tecrübenizi belirtiğiniz için teşekkür ediyorum Fireball butterfly klasik ilk uygulayanlardan biride bendim graphane ürünleri devrim boyutunda olması ve blogdaki bilgime uzman yorumun için teşekkür ederim

 8. Çok güzel ve açıklayıcı bir blog olmuş sizin gibi değerli insanlar sayesinde inşallah sektörümüz ülkemizde dahada iyi yerlere geleceğine eminim bu güzel bilgilerin için teşekkür ederiz realbblog 🙏🙏❤

 9. Merhaba, sektöre olan ilgi ve destekleriniz için teşekkürler. Özellikle bu alanda işe yeni başlayan arkadaşların yakından takip etmesini şiddetle tavsiye ederim. Ülkemizde bir çok genç bu alana yöneliyor bu yüzden tek adres olarak Oğulcan’ı gösterebilirim.

 10. 1 sene önce

  Öncelikle detay severler ve bu işi profesyonel olarak yapanlar için harika bir blog sitesi olmuş.bilgi paylaşıldıkça cogalir. Sizi tebrik ediyorum başarılarınızın devamını dilerim

 11. 1 sene önce

  Gerçekte olması gerekeni yapmişsiniz eline emeğine sağlik sayende ürün tedarikçilerin bilmediği ve aydınlatamadığı bilgilere sahip oluyoruz sayende başarilar 🙏🙏🙏

 12. Harika bir blog olmuş tebrikler 🤩

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.