AVA Basınçlı Yıkama Makineleri

AVA Basınçlı Yıkama Makineleri

+ - 0

AVA Makineleri

İnstagram üzerinde aktif olarak yaptığım anketlerden makine grubunu isteyen çok fazla oldu, bu blog makalesinde sizlere anlatağımı marka AVA tam adı AVA of Norway bu marka’yı ülkemizde çok bilinmesede aslında ciddi köklü ve kaliteli bir marka, AVA markası sadece makine üretimi değil verdiği ciddi garanti ilede avrupada kalitesinden söz ettiyor, bir kaç ürün grubuna 10 yıl garanti yüksek premium makinelerine ise 20 yıl garanti veren ava markasının Türkiyede şu anda resmi satışı yok, Belki bu blog yazısından sonra ülkemizde de satışı için girişimler olur umuduyla sizlere paylaşıyorum,

AVA Basınçlı makineleri nedir?

AVA adı bir çok kutsal dinde geçen ADAM & AVA yani adem ve hava dan geliyor Türkçede AVA anlamı Hava diyebiliriz, peki bu kadar kutsal bir adı neden tercih ettiklerine gelirse ciddi bir bilgi üretici tarafından web sitesi ve sosyal medya hesaplarında bulunmamaktadır, AVA markası norveç’te 1980 yıllardan beri premium markalara ürün üretmeye başladılar 20 yıllık sürecin ardından kendi ürünleri üretmek için 2014 yılına kadar pazar ve ar-ge çalışmalarını yoğunlaştırdılar. Bu sürecin ardından Morten Torlei, kurucu & Ceo tarafından AVA ürünleri başta iskandinav ülkelerinde ciddi bir pazar ağı oluşturmuştur. Swantech AS catısı altında bulunan AVA makinelerinin kalitesine ciddi anlamda güvenmektedir. AVA Go , Smart & V6 series modellerine 10 yıl garanti verirken, AVA Master & Evolation Series modellerine 20 yıl garanti vermektedir. AVA markası 2014 yılında Morten TORLİE’nin babasının markalarının üretim hacmini artırmak ve sadece büyük markalara üretim yapmak yerine kendi markasını üreterek ciddi bir oluşuma girmiştir.
AVA Türkiye makineleri

Real B Test olarak ne düşünüyorum?

Bu markayı hayatımda 3 defa gördüm ilk gördüğümde interclean fuarın yıllar öncesinde görmüştüm, ikinci görüşüm İngiltere de bir uygulama merkezinde görmüştüm. Üçüncü görüşüm ise Antalyada oturduğum sitede bir komşumun kendi bahçe yıkamak için getirtmesiyle gördüm (oranın vatandaşıydı akrabası gelirken getirtmişti.) Makineyi ilk gördüğümde kartcher sansamda aslında ciddi bir kalite farkı ve kullanım kolaylığı olduğunu sizlere söyleyebilirim 2020 yılından sonra çıkardıkları makinlere yurt dışında tasarım olarak çok beğeniliyor, marka makine üretimi kadar aksesuar larınada ciddi bir yatırım yapıyor, eğer iç kalitesi kadar tasarımda sizler için önemli ie sizlerde bu markayı şu an ki şartlar altında getirtebilirisiniz. iskandivya civarında ciddi rekabet halinde olduğu markalardan biride Nilfisk markası olduğunu söyleyebilirim unutmayın italya makineler ciddi büyük olurlar ama kuzey avrupa üretilen makineler genelde kompakt makinelerdir. Bakınız: Kartcher, Nilfisk, AVA

AVA Makineleri nelerdir?

20 yıl Garantisi olan makineler;

AVA Evolation Modelleri;
Ava evolution makinelerinde 2 adet yarı dolgulu tekere sahiptir, 20 metre hortumu ve kablo toplayıcısı mevuttur. Köpük tutucu için özel yeri mevcuttur. Uzun ömürlü v4 ve v6 motorlar sessiz çalışır, m ve l olmak üzere iki paketi mevcuttur. uzun nozul ayrı satılır. Hortumları çelik başlıdır.

AVA EVOLUTION P60
145 bar(max güç) saate 500 litre, 4 silindirli tamamen metal pompa sahiptir. Evolution serisinin giriş seviyesi makinesidir. (2100 watt 10A sigorta)
AVA EVOLUTION P70
150 bar(max güç) saate 540 litre , 4 silindirli tamamen metal pompa sahiptir (2400 watt 13A sigorta)  p60 göre biraz daha basınç üretirken 40 litre fark mevcuttur
AVA EVOLUTION P80
160 bar(max güç) saate 600 litre , 4 silindirli tamamen metal pompa sahiptir (2800 watt 16A sigorta) p80 diğer 4 silindirli evolation makinelerinin en güçlüsüdür
AVA EVOLUTION P90
160 bar(max güç) saate 730 litre , 6 silindirli tamamen metal pompa sahiptir (3300watt 16A sigorta) evolation serisinin 6 silindirli ve en güçlü makinesidir.
Aksesuar Paketlerinde güçlendirilmiş hordum basınç ayarı ve tutamaç yerleri dışında ekstradan 2 paket sunulmaktadır.
M Paket;                                  L Paket;
1 adet tabanca                        1 adet tabanca
1 adet uzun nozul                   1 adet uzun nozul
1 adet filitre                             1 adet filitre
3 adet çeşitli başlık                  3 adet çeşitli başlık
–                                               1 Foam Lancer

Ava Master Serisi;
20 yıl garanti verdiği ikinci serisidir daha compak özellikleri olan bu makine 3 modelden oluşmaktadır AVA Master P60, AVA Master P70 ve AVA Master P80 modellerinde oluşmaktadır. 4 silindirli motorlara sahiptir. AVA’nın en popüler makine serisidir. M -L -XL olmak üzere 3 adet paketleri mevcuttur.

AVA MASTER P60
145 bar güç saate 500 litre kullanım Ava master Giriş seviyesi makinesidir.
AVA MASTER P70
150 bar güç saate 540 litre su akışı AVA MASTER ın orta paketidir.
AVA MASTER P80
160 bar güç Saate 600 litre su akışı. AVA MASTER serisinin en güçlü Makinesidir.
M Paket;                              L Paket;                          XL Paket;
1 adet tabanca                    1 adet tabanca                1 adet tabanca
1 adet uzun nozul               1 adet uzun nozul           1 adet uzun nozul
1 adet filitre                         1 adet filitre                    1 adet filitre
3 adet çeşitli başlık              3 adet çeşitli başlık          3 adet çeşitli başlık
–                                          1 Foam Lancer                  1 Foam Lancer
–                                           –                                        1 yer yıkama

10 Yıl Garantili Makineleri;

AVA Go Modelleri;
AVA Go Series AVA markasının en küçük ve en compact makinesidir kolay taşıma özelliği ile ön planda olduğu gibi 120 bar ile 140 bar arasında modelleri mevcuttur. Toplamda AVA Go P40, AVA Go P50 ve AVA Go P55 olmak üzere 3 modeli mevcuttur. 3 aksesuar paketi ile satılmaktadır.

AVA GO P40
120 bar güç saate 390 litre su akışı ile AVA markasının en az güç üreten makinesidir.
AVA GO P50
130 bar saate 420 litre su akışı özelliği vardır.
AVA GO P55
140 bar saate 450 litre su akışı sağlar.
M Paket;                              L Paket;                          XL Paket;
1 adet tabanca                    1 adet tabanca                1 adet tabanca
1 adet uzun nozul               1 adet uzun nozul           1 adet uzun nozul
1 adet filitre                         1 adet filitre                    1 adet filitre
3 adet çeşitli başlık              3 adet çeşitli başlık          3 adet çeşitli başlık
–                                          1 Foam Lancer                  1 Foam Lancer
–                                           –                                        1 yer yıkama dikey

AVA Smart Serisi;
AVA markasının semi-profesyonel ve ev kullanımı için özel tasarladığı makinedir, AVA Smart P50, AVA Smart P55 ve AVA Smart P60 olmak üzere 3 model ile satışı yapılmaktadır. m – l – xl olmak üzere 3 paket ile satılmaktadır.
AVA Smart Models

AVA Smart P50;
130 bar güç saate 420 litre su akışı
AVA Smart P55
140 bar saate 450 litre su akışı
AVA Smart P60
150 bar güç saate 500 litre su akışı

AVA V6 Serisi;
AVA Markasının 6 pistonlu 10 yıl garantili makinesidir kozmetik olarak bir özelliği yoktur,  saate yüksek su akışı için ideal makinesidir kolay taşınabilir, eğer ortalıkta bir makine görülmesini istemiyorsanız bu makine gizlemeye aşırı müsaittir. AVA V6 P70 ve AVA V6 P90 olmak üzere iki modeli mevcutken L paketi ile satılmaktadır.
AVA V6

AVA V6 P70;
160 bar güç saate 500 litre su akışı
AVA V6 P90;
160 bar güç saate 650 litre su akışı

Aksesuar paketi: L
L Paket;       
1 adet tabanca
1 adet uzun nozul
1 adet filitre
3 adet çeşitli başlık
1 Foam Lancer

Ava Aksesuarları;

Ava markası yıkama konusunda ciddi bir aksesuar çeşitliliğine sahip, yıkamadan kastınız sadece otomobil veya taşıt olamasın ev bahçe konusunda da ciddi bir aksesuarları var. Detayı seven bir marka 0-15-25-40 ve 60 derece olmak üzere 5 çeşit başlık satın alabiliyorsunuz. bunun dışında dikey yuvarlak atım veya çeşitli özelik adaptörleride mevcut,
yıkamayla kullanabileceğiniz  Fırça ve bezleri mevcut ahşap yıkama konusunda özel başlıkları mevcut.
tabancasına laf edilmeyecek kadar kaliteli ve minigun olarak adlandırabiliriz. Kısacası marka bu işe ciddi bir fikir ve tasarım için emek vermiş.

AVA Türkiye’de olsa ne olurdu?

Fiyatı kesinlikle ulaşılabilir olacağını düşünmüyorum, bu yüzden ağır başlı giden bir marka olurdu. Temsilci bayilik ve servislerini sağlam seçse bile sadece otomobil yıkama sektörüne değil temizlik sektöründe hakim olması ve müşterilerini sadece Detailing sektörüne bağlı tutmamalı. Makine pahalı ama iddialı bir marka olduğu gözlerden kaçmıyor.

Firmanın web sayfasını şuraya bırakıyorum belki girip kurcalamak istersiniz;
AVA Makineleri
Bu içerik Sponsorlu içerik değildir! sponsorluk içerikler için lütfen mail üzerinden veya intagram üzerinden benimle iletişime geçebilirisiniz.

İnstagram Adresim:
Realbtest
Mail:
info@realbblog.com

Yazar Hakkında

Yorum Yap